Czy jest opłacalne założyć własny blog?

Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz może się wydawać, że prowadzenie bloga i czerpanie z niego przychodów to nic trudnego. Każdy mógłby to zrobić, niemniej jednak jedynie części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga online to jedynie część zadań. W równym stopniu należy skupić się na marketingu, czyli sprzedaży treści. Istotne jest również, aby od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga online powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a też dopasowanie tekstu do wymogów seo. Rozpowszechnianie wymaga również wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest też pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga internetowego, zdecyduj się na konkretną tematykę, na przykład, blog z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga warto się wcześniej przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć bardzo istotnych błędów. Nic jednak tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na podstawie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy jednak idą w zaparte i robią coś, choćby dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, by spieniężyć swojego bloga online. Można wprowadzić swoje produkty, przykładowo e-booki, kursy internetowe, a również prowadzić sklep internetowy. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć swoje dochody, bo zależą tylko od niego.
Sprawdź tutaj: hasztagkultura.wordpress.com.
Więcej informacji: https://wproszony.wordpress.com.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>